İletileri Göster

Bu özellik size üyenin attığı tüm iletileri gösterme olanağı sağlayacaktır . Not sadece size izin verilen bölümlerdeki iletilerini görebilirsiniz


Mesajlar - BAR

Sayfa: [1] 2 3 ... 6
1
Xsteel / Ynt: Xsteel Kullanım Klavuzu ve Alıştırmaları
« : 02 Şubat 2007, 19:21:34 »
teşekkürler  xsteel  için  ama  daha  geniş  bir  kitap  bulabilirmiyiz  xsteel  le ilgili


İnternette bulabildiklerimiz bunlar yeni kitaplar buldukça eklemeler yapılmaktadır.
Piyasada satılan kitaplar mevcut ama istanbul izmir gibi büyük şehirlerde ancak bulabilirsin.

Saygılarımla...

2
Excel / Ynt: Örnek hakediş
« : 25 Ocak 2007, 19:05:30 »
teşekkürler elinize emeğinize sağlık

Sevgili SerMimar Arkadaşım forumumuzun düzeni için teşekkür mesajları atmak yerine Teşekkür Et butonunu kullanmaktayız.
Sende bundan sonra teşekkür etmek istediğin konularda bu butonu kullanırsan sevinirim.

Saygılarımla...

3
Projeler, tezler / Ynt: Mimari Projeler (Betonarme)
« : 21 Ocak 2007, 09:39:24 »
çok teşekkürler projeler için


Elros_s arkadaşım forumda içerisinde teşekkür etmek için teşekkür et butonunu kullanmaktayız.
Forumumuzun düzeni için sende bu butonu kullanırsan sevinirim.

Saygılarımla...

4
Eritmez63 arkadaşım ilk olarak sana yardımcı olamadığım için üzgün olduğumu belirtmek isterim.
İstediğin türde otel projeleri genelde internette yayınlanamaz. Firma çalışanlarında vardır ama dışarı çıkarılması yasaktır.

Saygılarımla...

5
Xsteel / Ynt: Xsteel Kullanım Klavuzu ve Alıştırmaları
« : 16 Aralık 2006, 16:02:53 »
merhaba ben yeni üyeyim ve xsteel kullanım kılavuzunu kaydetmek istedim ama dosya türünün ne olduğu belli değil farklı oyüzden kaydedilmiyor. bu dosyayı pdf yada word olarak koyamazmısınız

Dosyalar sıkıştırılmış türdedirler. Açmak için winrar türü bir programa ihtiyacanız olmaktadır. Dosyaların sıkıştırılmamış halleri pdf normundadır.

Saygılarımla...

6
Xsteel / Ynt: x steel bilen varmı?
« : 10 Haziran 2006, 20:07:32 »
inşaat mühendisi olarak xsteel size yaramaz çünkü hesap yapmıyor. tekniker veya meslek liselerinin işidir. sap 2000 süper bir program yeterlidir.bizde istanbulda çelik konstrüksiyon imalatı yapan firmayız.

xsteelin hesap yapmadığı doğrudur ancak çelik proje çizimleri konusunda çok gelişmiş bir programdır.Projesinin hesaplarını sap2000 ve benzeri programlarla yapan birçok mühendis çizimler içinde (sap2000 çizim vermediği için) xsteel kullanıyor.xsteelle teknik detayları (birleşim detayları vb.) çizmek çok kolay.
Sonuç olarak arkadaşımız çelik işi yapacağı için öğrenmesini öneririm.
Ancak şunu da ekleyim piyasada hem hesap yapan hemde çizim yapan paket programlarda mevcut (çelikpro vb.) bunlarıda öğrenebilirsen işine yarar ve xsteelin yeni versiyonu hesapta yapıcakmış piyasaya ne zaman sürülür tam olarak bilmiyorum ancak kısa bir süre içinde sürülecekmiş bu yüzden bir süre bekleyip bu programın kursunu alman senin için daha iyi olacaktır.Program yeni piyasaya sürüldüğü içinde izmir imo da büyük ihtimalle kurs duyurusu yapılcaktır.
şaban arkadaşımız çalıştığı firmanın yöneticileriyle konuşup hangi programı öğrenmesi gerektiğini kararlaştırıp ilgili program üzerinde uzmanlaşması kendisi için iyi olacaktır.

Saygılarımla...

7
Projeler, tezler / Ynt: Mimari Projeler (Betonarme)
« : 13 Mayıs 2006, 14:11:56 »
Apartman projesi...

Saygılarımla...

8
Projeler, tezler / Ynt: Mimari Projeler (Betonarme)
« : 13 Mayıs 2006, 13:46:36 »
Kantar projesi biraz küçük ölçekli ama ilgilenen arkadaşlara bi fikir vermesi açısında ekledim.

Saygılarımla...

9
Sap2000 / Ynt: autocad import
« : 26 Nisan 2006, 23:35:32 »
Sap2000'nin niye böyle yaptığını anlayamadım.
Herşeyi doğru girmişsin gibi gözüküyor.
Farklı bir sap2000 versiyonuyla denesen bi ihtimal hata vermeyebilir.
Bu konuda sana yardımcı olamadım kusura bakma.

Saygılarımla...

10
Sap2000 / Ynt: autocad import
« : 25 Nisan 2006, 21:02:23 »
Öncelikle aramıza hoşgeldiniz.
Autocad deki çizimlerinizi kabuk eleman ve solid eleman olarak aktaramıyorsanız sorun büyük ihtimalle çizmiş olduğunuz elemanları gruplandırmıyorsunuzdur yani birleştirmiyorsunuzdur.
Siz autocad de çizimlerinizi normal şekilde tek tek çizgiler halinde çiziyorsunuz ve bu şekilde bırakıp sap2000'e aktarmaya çalışıyorsunuz.Sap2000 de sizin çizmiş olduğunuz sistemin çizgilerinin birleştiği her noktayı çubukların düğüm noktası olarak görüyor tüm çizgilerinizide çubuk eleman olarak görüyor.
Eğer yanlış yorumlamadıysam sizinde karşılaştığınız sorun bu siz bir kabuk çiziyorsunuz sap2000 onu çubuk elemanlar olarak ve düğüm noktaları olarak görüyor.
Sorunun çözümü ise çizmiş olduğunuz kabuk elemanı bir grup oluşturup sanki tek bir elemanmış gibi tanıtmak.Yani sizin çizmiş olduğunuz kabuk elemanın autocad te ki herhangi bir çizgisine tıklayınca tümü seçilir halde olmalı bu işlemi patlatmanın tam tersi olarakta düşünebilirsiniz.
Eğer sorununuz bu değilse ve yazdıklarım sorununuzun çözümü olmuyorsa konuyu biraz daha açık bir şekilde ne yapmak istediğinizi nasıl bir konu üzerinde çalıştığınızı ve auto cad çizimleriyle sap2000 kayıtlarınızı buraya eklerseniz size elimizden gelen yardımı yapmaya çalışırız.

Saygılarımla...

11
Anketler / Ynt: Anket--Nükleer Enerji
« : 13 Nisan 2006, 20:04:08 »
Bence de kullanılmalı çünkü ilerde kesinlikle kullanmak zorunda kalacağız.
Tamam şu bi gerçek mevcut hidrolik rezervimizi tam anlamıyla kullanamıyoruz.Yeni yapılacak bir çok barajı besleyecek akarsuyumuz var onları ilk başta uygun şekilde kullanmamız lazım bu bi gerçek.
Ama şuda bi gerçek ki bir gün kesinlikle nükleer enerjiyi kullanacağız.
Uygun şekilde projelendirilirse ve düzenli olarak kontrol edilirse ki bu şartlar kesinlikle sağlanacaktır ha aklımızda şu vardır -bizde kontrol edilmez kardeşim. ama zaten biz kontrol etmesek bile bize dış devletler zorla kontrol ettirecektir çünkü zararları sadece Türkiyeye değil birçok komşumuzuda etkileyeceği için ve bunların başında ab üyesi komşumuz yunanistan olduğu için zaten bizi kontrol edecekler.
Neden yunanistan yazdım zira nükleer enerji santrali kurulma planlarında yapılması düşünülen yerler arasında ilk başta Karadenizin kuzeyinde adını hatırlayamadığım bir yer gelmekte ikinci bölge ise Ege ve turistik yerlere zarar vermemesi için Çanakkale taraflarında ölü bir bölgeden söz edilmekte ve son olarakta Akdeniz de bir koy gelmekte.
Gerçi nereye kurulacağı da çok zor karar verilecek bir konu çünkü nedense insanımız yeni olan herşeye ayaklanmayı sever ne olduğunu bilmeden -aaaa bu patlar diyip imza toplarlar yollara dökülürler.
Şunları da eklemeden geçemeyeceğim bu santralin nereye kurulacağından çok atıklarının  nereye bırakılacağı düşünülmeli.Bu atıklar yıllarca muhafaza edilmek zorundalar biz amerika değiliz ki canımızın istediği yere gömelim kovan inşaa edip yığınlayalım.Yine Ege de bir ada düşünülüyormuş ölü üzerinde ot bitmeyen bir yer diyorlar bakalım buraya kimler ne diyecek yunanistan tepki verecekmi ki verecektir büyük ihtimalle.
Sonuçta bence kurulmalı ama çok çok düşünülerek bizlerde destek vermeliyiz.

(Türk pilotlarının bir deyimi vardır benim çok sevdiğim onu burada yazmak istedim.Bilmyorum konuyla pek alakası olmadığı için ne alaka bu yorumu yapılabilir.Eğer bi rahatsızlık verdiysem üzgünüm.
Bizi Kıbrısta rumlara Kosova da sırplara Ege de komşuya sorun... )

Saygılarımla...

12
Genel Konular / Ynt: Venedikli Marangoz
« : 07 Nisan 2006, 00:19:11 »
Bu adama söylenecek bişey yok.
Helal olsun.

Saygılarımla...

13
Burası türkiye olur böyle şeyler dedirtiyorlar sahiden :)

Saygılarımla...

14
Genel Konular / Ynt: 1000 Yıl Sonra Olabilecek Bir Olay
« : 06 Nisan 2006, 23:52:42 »
Güzel zamanlama saatimin başında olacağım.

Saygılarımla...

15
Genel Konular / Ynt: Bir Matematik Problemi...
« : 06 Nisan 2006, 23:48:52 »
Baba çinde dir.

Saygılarımla...

Sayfa: [1] 2 3 ... 6

Rakipleriniz, siz 1 projeye teklif hazırlarken 10 projeye hazırlıyorlar.

Hem de sizin 10 da biri maliyetine.

Sebebini öğrendiniz, onlara yetişmeye niyetiniz varsa, hemen arayın.

mekanik tesisat metraj, keşif, yaklaşık maliyet yazılımı        AVANTAJLARI
  • En az 10 kalifiye personel almış kadar performans artışı sağlar. Alttaki videolardan görebileceğiniz üzere programın hızına aslında 100 adet personelle bile yetişmek imkansızdır. Örneğin: 20 km boru, 10 000 adet sprink metrajını, mahal cetveli dahil olarak 5 dakikada çıkarmak gibi.
  • 1 kalifiye personel maliyeti aylık 5 000 TL civarında olduğu düşünülürse, 10 adet personel maliyeti aylık 50 000 TL olmaktadır. Bu yüzden program ücreti önemsenmeyecek kadar azdır, zaten kendisini 1-2 saatte amorti etmektedir.
  • Hızlı ve hatasız şekilde metraj ve keşif çıkartır.
  • Vakit yetmediği için gelen işleri kaçırma problemini ortadan kaldırır.
  • Ayda 1-2 olan teklif verme adedini 20-30 lu rakamlara çıkartır. Bu sayede iş alma olasılığınız en az 10 kat artar.
  • Rakipleriniz programımızı kullanıyorlar ve bu saydığımız bütün avantajlara sahipler ve sizin rakiplerinizle mevcut metotlarla rekabet edebilmeniz mümkün değildir. Ancak programımızı kullanarak onlarla eşit şartlarda rekabet edebilirsiniz.
  • Personelin çalışma şevkini arttırır. Uykusuz, gece-gündüz iş yetiştirebilmek için sürekli yoğun tempoda çalışmaktan bıkmış, bunalmış personelin verimi düşer, hata yapma ihtimali artar. Programımızla metraj çıkarmak eğlence haline gelir, personel verimi ve motivasyonu sürekli üst seviyede tutulur.