Gönderen Konu: Excel de Betonarme İstinat Perdesi hesabı ve Autocad'a full Projeye dönüştüren P  (Okunma sayısı 27720 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sucu14

• Üye
  • **
  • Rep Puanı: 0
    • Profili Görüntüle
rabbim senden razı olsun

Teknik İnsanlar Forumu

Rakipleriniz, siz 1 projeye teklif hazırlarken 10 projeye hazırlıyorlar.

Hem de sizin 10 da biri maliyetine.

Sebebini öğrendiniz, onlara yetişmeye niyetiniz varsa, hemen arayın.

mekanik tesisat metraj, keşif, yaklaşık maliyet yazılımı        AVANTAJLARI
  • En az 10 kalifiye personel almış kadar performans artışı sağlar. Alttaki videolardan görebileceğiniz üzere programın hızına aslında 100 adet personelle bile yetişmek imkansızdır. Örneğin: 20 km boru, 10 000 adet sprink metrajını, mahal cetveli dahil olarak 5 dakikada çıkarmak gibi.
  • 1 kalifiye personel maliyeti aylık 5 000 TL civarında olduğu düşünülürse, 10 adet personel maliyeti aylık 50 000 TL olmaktadır. Bu yüzden program ücreti önemsenmeyecek kadar azdır, zaten kendisini 1-2 saatte amorti etmektedir.
  • Hızlı ve hatasız şekilde metraj ve keşif çıkartır.
  • Vakit yetmediği için gelen işleri kaçırma problemini ortadan kaldırır.
  • Ayda 1-2 olan teklif verme adedini 20-30 lu rakamlara çıkartır. Bu sayede iş alma olasılığınız en az 10 kat artar.
  • Rakipleriniz programımızı kullanıyorlar ve bu saydığımız bütün avantajlara sahipler ve sizin rakiplerinizle mevcut metotlarla rekabet edebilmeniz mümkün değildir. Ancak programımızı kullanarak onlarla eşit şartlarda rekabet edebilirsiniz.
  • Personelin çalışma şevkini arttırır. Uykusuz, gece-gündüz iş yetiştirebilmek için sürekli yoğun tempoda çalışmaktan bıkmış, bunalmış personelin verimi düşer, hata yapma ihtimali artar. Programımızla metraj çıkarmak eğlence haline gelir, personel verimi ve motivasyonu sürekli üst seviyede tutulur.

Çevrimdışı ziyanker

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
emeğinize sağlık güzel çalışma ancak ben bi çizime ulaşamıyorum nasıl yapıcağımı da bilemedim bana yardımcı olursanız çok teşekkür ederim

Teknik İnsanlar Forumu

TEK TUŞLA RADYATÖR VE FAN-COİL METRAJI

Çevrimdışı MuhBey2012

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ellerinize sağlık.

Teknik İnsanlar Forumu

TEK TUŞLA HAVA KANALLARI METRAJI VE YAKLAŞIK MALİYETİ

Çevrimdışı miyendizbeg

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
sayın meslektaşım ellerinize sağlık... bayağı işime yaradı. bir nokta: AutoCAD çiziminde sigma zeminemniyet değerini 1/10 oranında azaltmış görünüyor. bakınız: 0,2 kg/cm2. olması gereken 2 kg/cm2. çıktıdan düzeliyor gerçi.

Teknik İnsanlar Forumu

Sıhhi Tesisat Boru Metrajı ve Yaklaşık Maliyet Hesaplaması

Çevrimdışı madhasan06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Hocam gerçekten mükemmel olmuş elinize sağlık.
ben çizime dökemedim yalnız o konuda yardımcı olursanız sevinirim.
Tşeşekkür ederim.

Teknik İnsanlar Forumu

Tek Tuşla Menfez ve Anemostat Metrajı ve Yaklaşık Maliyeti Hesaplama

Çevrimdışı erener87

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Hocam projeye çevirmede sayı sınırı gibi birşey varmı. yaklaşık 7-8 kez çizim aldıktan sonra,hata vermeye başladı. Bilgi verebilirseniz sevinirim. İyi günler

Çevrimdışı aticelep

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Sn. Hocam;

Yapmış olduğun çalışma için öncelikle teşekkürler.

Şunu sormak isterim. Toprağın perdeye etki ettiği yükseklik Hd'dir. Ama kesitte görülüyorki bu yükseklik H. Bu yanlış değil midir?

H toptan göç için kullanılması gereken yükseklik değil midir. ?

Bu soruyu sorarken bir yandan da hala cevap veriyor musun diye merak ediyorum. Cevap gelirse bir kaç sorum daha olacak.

Çevrimdışı necat

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
teşekkürler

Çevrimdışı akegemen

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
SAYIN MURAT TOZLUKLAR BEY;
  ELİNİZE KOLUNUZA SAĞLIK GERÇEKTEN TAKDİRE ŞAYAN BİR ÇALIŞMA OLMUŞ, İNCELEDİĞİM KADARIYLA BİR İKİ KÜÇÜK PROBLEM GÖRDÜM, BELKİDE BİLİNÇLİ YAPTIĞINIZ. (ÖNCE GÜVENLİK)
- DAĞITMA DONATILARININ HESABINDA DUVAR ARKA YÜZ YATAY GEREKLİ DONATIYA AİT ALAN HESAPLANIRKEN HÜCRE İÇERİNİNDE HESAPLAMA YAPAN FORMULDE BİR SIKINTI VAR GİBİ
- ARKA AMPATMANDA OLUŞAN GERİLMELERİN HESABINDA SÜRSAJ YÜKÜNÜ SABİT BİR DEĞER ALMIŞSINIZ BİLGİ GİRİŞİNDEKİ YÜK DEĞERLERİNİ KULLANMIYOR. (BELKİDE SÜRSAJ ETKİSİ OLMAMASI DURUMUNDA GÜVENLİ TARAFTA KALMAYI DÜŞÜNMÜŞSÜNÜZDÜR)

Çevrimdışı atakgul

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
elinize saglık

Çevrimdışı Slbt12

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Murat  bey  programda  çizim  yap  butonuna tıkladığımda  çizim  yapmıyor.  Daha  doğrusu  komut  hiç  çalışmıyor.  Korumasız  excel  de  yaptım.  Bazı  değerler   'SAYI'  olarak  geliyor.  Nasıl  düzeltebilirim.

Rakipleriniz, siz 1 projeye teklif hazırlarken 10 projeye hazırlıyorlar.

Hem de sizin 10 da biri maliyetine.

Sebebini öğrendiniz, onlara yetişmeye niyetiniz varsa, hemen arayın.

mekanik tesisat metraj, keşif, yaklaşık maliyet yazılımı        AVANTAJLARI
  • En az 10 kalifiye personel almış kadar performans artışı sağlar. Alttaki videolardan görebileceğiniz üzere programın hızına aslında 100 adet personelle bile yetişmek imkansızdır. Örneğin: 20 km boru, 10 000 adet sprink metrajını, mahal cetveli dahil olarak 5 dakikada çıkarmak gibi.
  • 1 kalifiye personel maliyeti aylık 5 000 TL civarında olduğu düşünülürse, 10 adet personel maliyeti aylık 50 000 TL olmaktadır. Bu yüzden program ücreti önemsenmeyecek kadar azdır, zaten kendisini 1-2 saatte amorti etmektedir.
  • Hızlı ve hatasız şekilde metraj ve keşif çıkartır.
  • Vakit yetmediği için gelen işleri kaçırma problemini ortadan kaldırır.
  • Ayda 1-2 olan teklif verme adedini 20-30 lu rakamlara çıkartır. Bu sayede iş alma olasılığınız en az 10 kat artar.
  • Rakipleriniz programımızı kullanıyorlar ve bu saydığımız bütün avantajlara sahipler ve sizin rakiplerinizle mevcut metotlarla rekabet edebilmeniz mümkün değildir. Ancak programımızı kullanarak onlarla eşit şartlarda rekabet edebilirsiniz.
  • Personelin çalışma şevkini arttırır. Uykusuz, gece-gündüz iş yetiştirebilmek için sürekli yoğun tempoda çalışmaktan bıkmış, bunalmış personelin verimi düşer, hata yapma ihtimali artar. Programımızla metraj çıkarmak eğlence haline gelir, personel verimi ve motivasyonu sürekli üst seviyede tutulur.