sap2000 menfez proje hesablamasý

Başlatan zorrohalil, 05 Aralık 2007, 10:17:59

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

zorrohalil

arkadaþ acil olarak 6x4 menfez hesabýna ihtiyacým var ama sap2000 de çözüm þekli gösterilmiþ biçimde

çok acil lütfen

bombino

ben de katýlýyorum. 6x4 olmasa da olur ama zemin tepkileri eklenmiþ olsa yeter... þimdiden teþekkür ederim.

yastik

zemin tepkilerini eþdeðer yay kuvvetleri ile çözmeniz gerekir.

m_engineer

Alıntı yapılan: yastik - 14 Aralık 2007, 20:08:35
zemin tepkilerini eþdeðer yay kuvvetleri ile çözmeniz gerekir.
dostum biraz daha açarmýsýn?  menfez çözümü ile ilgili bitirme tezim var bi turlu yapamýyorum detaylý bi þeklikde anlatýrsan yardýmcý olursan sevinirim. ilginize þimdiden teþekkurler...

mesuttasar

12 Mart 2008, 18:29:45 #4 Son düzenlenme: 12 Mart 2008, 18:34:53 mesuttasar
Menfez hesabý ile ilgili bir örnek buldum.Umarým iþinize yarar.Kolay gelsin.
Birde bulduðum çizimleri ekleyeyim ,belki detaylar iþinize yarayabilir.
Bir mum diðer bir mumu yakmakla ýþýðýndan birþey kaybetmez.
MEVLANA

m_engineer

Alıntı yapılan: mesuttasar - 12 Mart 2008, 18:29:45
Menfez hesabý ile ilgili bir örnek buldum.Umarým iþinize yarar.Kolay gelsin.
Birde bulduðum çizimleri ekleyeyim ,belki detaylar iþinize yarayabilir.
dostum emeðine teþekkur ederim ama bana sap modellemesi lazým aslýnda sapta modelleme yapabiliyorum kombinasyonlar serit düzeni live load dl load zatý wd eq  gibi bi suru faktor tanýmlýyorum elimde çýktý formatýnda bi hesap var bunu benzetmeye çalýþtým hersey tamam sonuç almaya geldiðinde zemin reaksiyonlarýnýn deðeri elimdeki örneðe göre 2 kat oluyor. zemine spring tanýmladým. acaba sýkýntý nerede? yardýmcý olursanýz sevinirim saygýlar....

erenahmet95

Alıntı yapılan: m_engineer - 13 Mart 2008, 15:54:34
dostum emeðine teþekkur ederim ama bana sap modellemesi lazým aslýnda sapta modelleme yapabiliyorum kombinasyonlar serit düzeni live load dl load zatý wd eq  gibi bi suru faktor tanýmlýyorum elimde çýktý formatýnda bi hesap var bunu benzetmeye çalýþtým hersey tamam sonuç almaya geldiðinde zemin reaksiyonlarýnýn deðeri elimdeki örneðe göre 2 kat oluyor. zemine spring tanýmladým. acaba sýkýntý nerede? yardýmcý olursanýz sevinirim saygýlar....

biraz konu hort olacakta. yaptýysanýz yükleye bilirmisiniz ?