Gönderen Konu: sap2000 menfez proje hesablaması  (Okunma sayısı 10671 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı zorrohalil

• Yeni Üye
  • *
  • Rep Puanı: 0
    • Profili Görüntüle
sap2000 menfez proje hesablaması
« : 05 Aralık 2007, 10:17:59 »
arkadaş acil olarak 6x4 menfez hesabına ihtiyacım var ama sap2000 de çözüm şekli gösterilmiş biçimde

çok acil lütfen

Teknik İnsanlar Forumu

sap2000 menfez proje hesablaması
« : 05 Aralık 2007, 10:17:59 »

Rakipleriniz, siz 1 projeye teklif hazırlarken 10 projeye hazırlıyorlar.

Hem de sizin 10 da biri maliyetine.

Sebebini öğrendiniz, onlara yetişmeye niyetiniz varsa, hemen arayın.

mekanik tesisat metraj, keşif, yaklaşık maliyet yazılımı        AVANTAJLARI
  • En az 10 kalifiye personel almış kadar performans artışı sağlar. Alttaki videolardan görebileceğiniz üzere programın hızına aslında 100 adet personelle bile yetişmek imkansızdır. Örneğin: 20 km boru, 10 000 adet sprink metrajını, mahal cetveli dahil olarak 5 dakikada çıkarmak gibi.
  • 1 kalifiye personel maliyeti aylık 5 000 TL civarında olduğu düşünülürse, 10 adet personel maliyeti aylık 50 000 TL olmaktadır. Bu yüzden program ücreti önemsenmeyecek kadar azdır, zaten kendisini 1-2 saatte amorti etmektedir.
  • Hızlı ve hatasız şekilde metraj ve keşif çıkartır.
  • Vakit yetmediği için gelen işleri kaçırma problemini ortadan kaldırır.
  • Ayda 1-2 olan teklif verme adedini 20-30 lu rakamlara çıkartır. Bu sayede iş alma olasılığınız en az 10 kat artar.
  • Rakipleriniz programımızı kullanıyorlar ve bu saydığımız bütün avantajlara sahipler ve sizin rakiplerinizle mevcut metotlarla rekabet edebilmeniz mümkün değildir. Ancak programımızı kullanarak onlarla eşit şartlarda rekabet edebilirsiniz.
  • Personelin çalışma şevkini arttırır. Uykusuz, gece-gündüz iş yetiştirebilmek için sürekli yoğun tempoda çalışmaktan bıkmış, bunalmış personelin verimi düşer, hata yapma ihtimali artar. Programımızla metraj çıkarmak eğlence haline gelir, personel verimi ve motivasyonu sürekli üst seviyede tutulur.

Çevrimdışı bombino

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: sap2000 menfez proje hesablaması
« Yanıtla #1 : 14 Aralık 2007, 01:12:35 »
ben de katılıyorum. 6x4 olmasa da olur ama zemin tepkileri eklenmiş olsa yeter... şimdiden teşekkür ederim.

Teknik İnsanlar Forumu

« Yanıtla #1 : 14 Aralık 2007, 01:12:35 »

TEK TUŞLA RADYATÖR VE FAN-COİL METRAJI

Çevrimdışı yastik

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 14 Aralık 2007, 20:08:35 »
zemin tepkilerini eşdeğer yay kuvvetleri ile çözmeniz gerekir.

Teknik İnsanlar Forumu

« Yanıtla #2 : 14 Aralık 2007, 20:08:35 »

TEK TUŞLA HAVA KANALLARI METRAJI VE YAKLAŞIK MALİYETİ

Çevrimdışı m_engineer

• Üye
  • **
  • Rep Puanı: 14
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 12 Mart 2008, 16:29:41 »
zemin tepkilerini eşdeğer yay kuvvetleri ile çözmeniz gerekir.
dostum biraz daha açarmısın?  menfez çözümü ile ilgili bitirme tezim var bi turlu yapamıyorum detaylı bi şeklikde anlatırsan yardımcı olursan sevinirim. ilginize şimdiden teşekkurler...

Teknik İnsanlar Forumu

« Yanıtla #3 : 12 Mart 2008, 16:29:41 »

Sıhhi Tesisat Boru Metrajı ve Yaklaşık Maliyet Hesaplaması

Çevrimdışı mesuttasar

• Mesut TAŞAR
  • Genel Moderatör
  • Uzman Üye
  • Rep Puanı: 1907
    • Profili Görüntüle
    • http://www.metayinsaat.com.tr
« Yanıtla #4 : 12 Mart 2008, 18:29:45 »
Menfez hesabı ile ilgili bir örnek buldum.Umarım işinize yarar.Kolay gelsin.
Birde bulduğum çizimleri ekleyeyim ,belki detaylar işinize yarayabilir.
« Son Düzenleme: 12 Mart 2008, 18:34:53 Gönderen: mesuttasar »
Bir mum diğer bir mumu yakmakla ışığından birşey kaybetmez.
MEVLANA

Teknik İnsanlar Forumu

« Yanıtla #4 : 12 Mart 2008, 18:29:45 »

Tek Tuşla Menfez ve Anemostat Metrajı ve Yaklaşık Maliyeti Hesaplama

Çevrimdışı m_engineer

• Üye
  • **
  • Rep Puanı: 14
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 13 Mart 2008, 15:54:34 »
Menfez hesabı ile ilgili bir örnek buldum.Umarım işinize yarar.Kolay gelsin.
Birde bulduğum çizimleri ekleyeyim ,belki detaylar işinize yarayabilir.
dostum emeğine teşekkur ederim ama bana sap modellemesi lazım aslında sapta modelleme yapabiliyorum kombinasyonlar serit düzeni live load dl load zatı wd eq  gibi bi suru faktor tanımlıyorum elimde çıktı formatında bi hesap var bunu benzetmeye çalıştım hersey tamam sonuç almaya geldiğinde zemin reaksiyonlarının değeri elimdeki örneğe göre 2 kat oluyor. zemine spring tanımladım. acaba sıkıntı nerede? yardımcı olursanız sevinirim saygılar....

Çevrimdışı erenahmet95

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 02 Temmuz 2018, 18:53:39 »
dostum emeğine teşekkur ederim ama bana sap modellemesi lazım aslında sapta modelleme yapabiliyorum kombinasyonlar serit düzeni live load dl load zatı wd eq  gibi bi suru faktor tanımlıyorum elimde çıktı formatında bi hesap var bunu benzetmeye çalıştım hersey tamam sonuç almaya geldiğinde zemin reaksiyonlarının değeri elimdeki örneğe göre 2 kat oluyor. zemine spring tanımladım. acaba sıkıntı nerede? yardımcı olursanız sevinirim saygılar....
biraz konu hort olacakta. yaptıysanız yükleye bilirmisiniz ?

Rakipleriniz, siz 1 projeye teklif hazırlarken 10 projeye hazırlıyorlar.

Hem de sizin 10 da biri maliyetine.

Sebebini öğrendiniz, onlara yetişmeye niyetiniz varsa, hemen arayın.

mekanik tesisat metraj, keşif, yaklaşık maliyet yazılımı        AVANTAJLARI
  • En az 10 kalifiye personel almış kadar performans artışı sağlar. Alttaki videolardan görebileceğiniz üzere programın hızına aslında 100 adet personelle bile yetişmek imkansızdır. Örneğin: 20 km boru, 10 000 adet sprink metrajını, mahal cetveli dahil olarak 5 dakikada çıkarmak gibi.
  • 1 kalifiye personel maliyeti aylık 5 000 TL civarında olduğu düşünülürse, 10 adet personel maliyeti aylık 50 000 TL olmaktadır. Bu yüzden program ücreti önemsenmeyecek kadar azdır, zaten kendisini 1-2 saatte amorti etmektedir.
  • Hızlı ve hatasız şekilde metraj ve keşif çıkartır.
  • Vakit yetmediği için gelen işleri kaçırma problemini ortadan kaldırır.
  • Ayda 1-2 olan teklif verme adedini 20-30 lu rakamlara çıkartır. Bu sayede iş alma olasılığınız en az 10 kat artar.
  • Rakipleriniz programımızı kullanıyorlar ve bu saydığımız bütün avantajlara sahipler ve sizin rakiplerinizle mevcut metotlarla rekabet edebilmeniz mümkün değildir. Ancak programımızı kullanarak onlarla eşit şartlarda rekabet edebilirsiniz.
  • Personelin çalışma şevkini arttırır. Uykusuz, gece-gündüz iş yetiştirebilmek için sürekli yoğun tempoda çalışmaktan bıkmış, bunalmış personelin verimi düşer, hata yapma ihtimali artar. Programımızla metraj çıkarmak eğlence haline gelir, personel verimi ve motivasyonu sürekli üst seviyede tutulur.