Gönderen Konu: Yapı Öğretmenliği Bölümü Hakkında Soru ? YARDIM Lütfen  (Okunma sayısı 19271 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Syst3m

• Yeni Üye
  • *
  • Rep Puanı: 0
  • goko
    • Profili Görüntüle
Selam Abilerim ben düz lie menzunu okuldan bu snee menzun olmuş bir ögrenciyim, "Gazi Üniversitesi" "YAPI öğretmenliği" düşünüyorum,her ne kadar nette araştırsamda erak ediyorum ögretmenlikten başka ne gibi işlerde çalışabilrim ? teknikeker olark diyorlar tekniker olayı nedir inşaat firmalarında  autocad mi çizeceğim ? yüksleme şansım mühendlik alma şansım varmıdır ? çalışma olanlakları  iş imkanlaerı (maddi) oalr ne kadardır maaş ı ?

ALLAH rızası için bir el atarsanız sevinrim arkdaşlar
saygılar

Teknik İnsanlar Forumu

Rakipleriniz, siz 1 projeye teklif hazırlarken 10 projeye hazırlıyorlar.

Hem de sizin 10 da biri maliyetine.

Sebebini öğrendiniz, onlara yetişmeye niyetiniz varsa, hemen arayın.

mekanik tesisat metraj, keşif, yaklaşık maliyet yazılımı        AVANTAJLARI
  • En az 10 kalifiye personel almış kadar performans artışı sağlar. Alttaki videolardan görebileceğiniz üzere programın hızına aslında 100 adet personelle bile yetişmek imkansızdır. Örneğin: 20 km boru, 10 000 adet sprink metrajını, mahal cetveli dahil olarak 5 dakikada çıkarmak gibi.
  • 1 kalifiye personel maliyeti aylık 5 000 TL civarında olduğu düşünülürse, 10 adet personel maliyeti aylık 50 000 TL olmaktadır. Bu yüzden program ücreti önemsenmeyecek kadar azdır, zaten kendisini 1-2 saatte amorti etmektedir.
  • Hızlı ve hatasız şekilde metraj ve keşif çıkartır.
  • Vakit yetmediği için gelen işleri kaçırma problemini ortadan kaldırır.
  • Ayda 1-2 olan teklif verme adedini 20-30 lu rakamlara çıkartır. Bu sayede iş alma olasılığınız en az 10 kat artar.
  • Rakipleriniz programımızı kullanıyorlar ve bu saydığımız bütün avantajlara sahipler ve sizin rakiplerinizle mevcut metotlarla rekabet edebilmeniz mümkün değildir. Ancak programımızı kullanarak onlarla eşit şartlarda rekabet edebilirsiniz.
  • Personelin çalışma şevkini arttırır. Uykusuz, gece-gündüz iş yetiştirebilmek için sürekli yoğun tempoda çalışmaktan bıkmış, bunalmış personelin verimi düşer, hata yapma ihtimali artar. Programımızla metraj çıkarmak eğlence haline gelir, personel verimi ve motivasyonu sürekli üst seviyede tutulur.

Çevrimdışı FORCEMASTER

• Forum Kahramanı
  • *
  • Rep Puanı: 2525
  • Try not. Do or do not.There is no try
    • Profili Görüntüle
Ynt: Yapı Öğretmenliği Bölümü Hakkında Soru ? YARDIM Lütfen
« Yanıtla #1 : 24 Temmuz 2007, 11:34:26 »
Teknikerlik hem sahada mühendisin yardımcısıdır hemde ofiste çizim işlerini yapan kişidir. Teknikerlik te ülkemizde çok değerli görülmesede bence olması gereken bir ara birimdir. Ancak ülkemizdeki genel koşullardan dolayı pek iç açıcı koşulları olduğu söylenemez. Ayrıca tekniker olarak çalışırken mühendis olunmaz. Mühendis olabilmek için  mühendislik eğitimi veren bir fakülteden mezun olmanız gerekmektedir. Sayısal mezunu olduğunuz için mimarlık,mühendislik.tıp,dişhekimliği vb. de tercih edebilirsiniz. Bu meslek grubunun iş bulma ve çalışma koşulları teknikerliğe nazaran daha iyidir. (Tabiki halen istediğimiz düzeyde değil) Sanırım ilk etapta sorularınızın bir kısmını cevaplamışımdır.
Try not. Do or do not.There is no try

Teknik İnsanlar Forumu

« Yanıtla #1 : 24 Temmuz 2007, 11:34:26 »

TEK TUŞLA RADYATÖR VE FAN-COİL METRAJI

Çevrimdışı kawastr

• Üye
  • **
  • Rep Puanı: 2
    • Profili Görüntüle
    • E-Kitap Deposu
Yapı Öğretmenliği Bölümü Hakkında
« Yanıtla #2 : 27 Ekim 2007, 17:19:36 »
     Bak arkadaşım Yapı bölümü okuyorum... Sakarya Üniversitesi öğrencisiyim. Çok güzel bir bölüm İnşaat mühendisliğinden farkı yok. Bu hem güzel hem kötü. Şimdi nasıl oluyo diyeceksin. Şöyle ki İnşaat Mühendisliği ile aynı dersleri alıpta imza yetkinin olmaması bir felaket.
     Ama kendini iyi geliştirirsen onlardan daha bile iyi bir konum kazanabiliyorsun. Kısaca böyle bir şey detaylı bilgi istersen msn adresini ver anlatayım. 5. senemi okuyorum. İyi dileklerimle...

Linki tıkla merakını giderir.

SAKARYA ÜNİVERSİTESİ
TEKNİK EĞİTİM FAKÜLTESİ
YAPI EĞİTİMİ BÖLÜMÜ

http://www.yapi.sakarya.edu.tr/
« Son Düzenleme: 09 Ağustos 2008, 17:20:42 Gönderen: kawastr »
Hayatta en büyük eğlence, başkalarının "Yapamazsın" dediğini yapmaktır...

Teknik İnsanlar Forumu

Yapı Öğretmenliği Bölümü Hakkında
« Yanıtla #2 : 27 Ekim 2007, 17:19:36 »

TEK TUŞLA HAVA KANALLARI METRAJI VE YAKLAŞIK MALİYETİ

Çevrimdışı cruel_0099

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 06 Ağustos 2008, 18:24:03 »
yapı bolumu hakkında detaylı yardım almak ıstıyorum ozellıkle sakarya unv...
                                                                                           cruel_0099@hotmail.com

Teknik İnsanlar Forumu

« Yanıtla #3 : 06 Ağustos 2008, 18:24:03 »

Sıhhi Tesisat Boru Metrajı ve Yaklaşık Maliyet Hesaplaması

Çevrimdışı cruel_0099

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 06 Ağustos 2008, 18:49:32 »
arkadaslar yapı ogretmenlıgınden muhendıslıge gecıs varmıı lutfen cevap...

Teknik İnsanlar Forumu

« Yanıtla #4 : 06 Ağustos 2008, 18:49:32 »

Tek Tuşla Menfez ve Anemostat Metrajı ve Yaklaşık Maliyeti Hesaplama

Çevrimdışı nuri03

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 29 Temmuz 2009, 00:39:32 »
yapı öğretmenliği hangi dersleri görüyor üni de

Çevrimdışı ekremkaya

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ynt: Yapı Öğretmenliği Bölümü Hakkında Soru ? cevap
« Yanıtla #6 : 19 Ağustos 2009, 17:50:56 »
yapı öğretmeni inş. mühendisi ile hemen hemen aynı dersleri alıyor geçiş yapabilirsin o gideceğin üniv. bağlı ve başarına bağlı

Çevrimdışı ucurum22

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 22 Ağustos 2009, 13:34:59 »
Hocam ben de bu sene Fırat Üniv. Yapı öğr. bölümünü kazandım..Sizce 4 seneye değecek bir bölüm mü?Malum öğretmen olarak atanma durumu pek yok araştırdığım kadarıyla..Özelde çalışma koşulları nelerdir,maaş,ilerleme durumu nedir..Bilgilendirirseniz çok memnun olurum..

Çevrimdışı ekremkaya

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 26 Ağustos 2009, 01:13:20 »
ucurum 22 kardeşim sana en basitinden şöyle söyleyeyim evet gerçekten ataması olmayan bir bölüm ama meslek liselerinin önü açıldı belki 4 sene sonra atamalar artmış olacak bunu bilemeyiz ama eğer kendine güveniyorsan inşaata yatkınım diyorsan git oku derim. Kendini geliştir işler seni bulur zaten önemli olan kendini geliştirmen iş sende bitiyor...soruların olursa yaz cevaplamaya calışırım

kendini bilgisayarda geliştir ve özellikle çizimle ilgili 3 boyutlu ne kadar program varsa onlarda ilerlet boş kalmazsın iyi maaş alırsın

okuyacagın üniv. teknik eğitim galiba inş. bide mühendislik diploması verilecek diyorlar eğer olursa çok iyi olur daha güzel bir kariyer olmuş olur...

//Mod. notu: Peşpeşe 3 mesaj birleştirildi.//
« Son Düzenleme: 26 Ağustos 2009, 18:32:13 Gönderen: jesse »

Çevrimdışı ucurum22

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 26 Ağustos 2009, 18:04:53 »
Çok teşekkür ederim yeterince açıklayıcı oldu ekremkaya hocam.Özellikle tasarım işine  son derece yatkınım zaten az miktar cinema 4d,3ds max -ayrıyeten grafik tasarımla ilgili gerci ama çok iyi seviyede photoshop,corel,illustrator kullanabiliyorum.. Şantiye şefi olarak görev alabilme pozisyonlarıda var galiba fakat hangi iş ilanına baksam şantiye şefi olarak inşaat mühendisi aradıkları yazıyor.Çünkü buna benzer  bir durumla karşılaştım daha önce,gıda teknikeriyim (önlisans gıda tekn. bitirdim daha önce )aslında çeşitli yetkilerimiz olduğu söylendi fakat gercek hayatta bunları yapmak mümkün olmadı.Okul bittiği zaman senin bu işe yetkin yok yapamazsın gibi şeylerle karsılasma durumu olmaz inşallah.Bir de inşaat mühendisliğine geçiş nasıl oluyor.Mümkünse bunları öğrenmek istiyorum..

Çevrimdışı ekremkaya

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 26 Ağustos 2009, 23:36:50 »
eğer okursan bölüm hocaları ile irtibata geç onlar sana yardımcı olurlar ne yapman gerektiğini söylerler sana...

Çevrimdışı ucurum22

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #11 : 27 Ağustos 2009, 18:31:59 »
Geçmeye çalıştım fakat sağolsunlar hiçbiri maillerime yanıt vermedi neyse..

Çevrimdışı ekremkaya

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #12 : 27 Ağustos 2009, 18:57:35 »
sen bu bölümü okurken hocalarla yüz yüze görüş fikir alışverişi yap belki y.lisans yaparsın

Çevrimdışı ucurum22

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #13 : 28 Ağustos 2009, 20:37:41 »
Evet kısmetse bakalım öğrenim kredim çıkarsa gideceğim artık.

Rakipleriniz, siz 1 projeye teklif hazırlarken 10 projeye hazırlıyorlar.

Hem de sizin 10 da biri maliyetine.

Sebebini öğrendiniz, onlara yetişmeye niyetiniz varsa, hemen arayın.

mekanik tesisat metraj, keşif, yaklaşık maliyet yazılımı        AVANTAJLARI
  • En az 10 kalifiye personel almış kadar performans artışı sağlar. Alttaki videolardan görebileceğiniz üzere programın hızına aslında 100 adet personelle bile yetişmek imkansızdır. Örneğin: 20 km boru, 10 000 adet sprink metrajını, mahal cetveli dahil olarak 5 dakikada çıkarmak gibi.
  • 1 kalifiye personel maliyeti aylık 5 000 TL civarında olduğu düşünülürse, 10 adet personel maliyeti aylık 50 000 TL olmaktadır. Bu yüzden program ücreti önemsenmeyecek kadar azdır, zaten kendisini 1-2 saatte amorti etmektedir.
  • Hızlı ve hatasız şekilde metraj ve keşif çıkartır.
  • Vakit yetmediği için gelen işleri kaçırma problemini ortadan kaldırır.
  • Ayda 1-2 olan teklif verme adedini 20-30 lu rakamlara çıkartır. Bu sayede iş alma olasılığınız en az 10 kat artar.
  • Rakipleriniz programımızı kullanıyorlar ve bu saydığımız bütün avantajlara sahipler ve sizin rakiplerinizle mevcut metotlarla rekabet edebilmeniz mümkün değildir. Ancak programımızı kullanarak onlarla eşit şartlarda rekabet edebilirsiniz.
  • Personelin çalışma şevkini arttırır. Uykusuz, gece-gündüz iş yetiştirebilmek için sürekli yoğun tempoda çalışmaktan bıkmış, bunalmış personelin verimi düşer, hata yapma ihtimali artar. Programımızla metraj çıkarmak eğlence haline gelir, personel verimi ve motivasyonu sürekli üst seviyede tutulur.