Gönderen Konu: Genel Forum Kuralları  (Okunma sayısı 6483 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı FORCEMASTER

 • Forum Kahramanı
 • *
 • İleti: 1804
 • Rep Puanı: 2525
 • Try not. Do or do not.There is no try
  • Profili Görüntüle
Genel Forum Kuralları
« : 28 Aralık 2005, 09:41:45 »
Forumlarda uyulması gereken genel kurallar aşağıdadır. Lütfen aşağıdaki kuralları eksiksiz olarak okuyunuz. Bu kuralları okumadan forumlara mesaj atmayınız.

GENEL KURALLAR

Her üye aşağıdaki kuralları okumakla yükümlü olup üyeliği devam ettiği ve formu kullandığı sürece aşağıdaki kuralları kabul etmiş sayılır. Kuralları yapiforum.net değiştirme hakkını saklı tutar. Değiştirilen kurallarla ilgili  Okumadım/görmedim mazeret olarak kabul edilemez.

1) T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.
2) Herhangi bir alanda kişileri, kurumları, kuruluşları veya devleti küçük düşürecek resim,yazı,alıntı vb. şeyler kesinlikle yasaktır.Bu gibi durumlarda uyarı yapmadan üyeyi forumdan silme hakkımız saklıdır.
3) Tehdit edici ve nefret dolu mesajlar, ya da çok miktarda istenmeyen mesajlar göndermek yasaktır.
4) Ahlaka aykırı, örf ve adetlere uygun olmayan, başka kullanıcıya saldıran, küfür eden mesaj atılması yasaktır. Bu durumda kullanıcının kilitlenmesi hatta silinmesi durumu gerçekleşecektir.
5) Hakaret, sataşma, aşağılama içeriğine sahip ve kişi hak ve özgürlüklerine saygısız mesajlar göndermek yasaktır. Forum yöneticilerini ve üyelerini küçümser davranışlar sergilemek yasaktır.
6) Her türlü taciz edici yazı yasaktır.
7) Forum'da siyasi içerikli yazı, siyasi propaganda, dini içerikli mesajlar yazılamaz.
8 )Din, dil, ırk ayrımına yönelik iletiler göndermek ve materyaller kullanmak yasaktır
9) Herhangi bir spor dalı veya müsabaka için ya da takım hakkında fanatizme varan mesaj atmak, bir takımı, taraftarını ya da bir sporcuyu aşağılamak, kötülemek yasaktır.
10)Topluluklar hakkında tahrik edici ve küçük düşürücü yazılar yazılamaz. (Örneğin: Türk, Kürt, Ermeni, Yahudi, Çerkez, Zenci, Hint, Arap, Çingene, Roman, Rus, Göçmen gibi.)
11)Forum içerisinde illegal, Bu forumda cr*ck, s*rial vb istemeyiniz., hack, porno içerikli mesaj atmak, normalde parayla satılan başkalarının emeğini ücretsiz olarak vermek, bu tür içeriklerin bulunduğu sitelere link vermek ve konu olarak açmak yasal ve insani nedenlerden ötürü kesinlikle yasaktır!. Bu tür mesajlar haber verilmeden derhal silinecektir. Yanlışlıkla eklenenler de talep üzerine silinecektir. Forum yöneticilerinin gözünden kaçan veya konuyla ilgili bilgisizliklerinden kaynaklanan hatalar olabilir, bunlardan Forum yönetimi kesinlikle mesuliyet kabul etmemektedir. Herhangi bir uyarı üzerine söz konusu içerik(ler) anında silinecektir. Eğer böyle bir içerik indirdiyseniz lütfen bilgisayarınızdan siliniz ve ücretini ödeyerek satın alınız, bizi de konuyla ilgili olarak uyarınız.
12)Firmalarla bağlantılı olan bayii konumundaki üyelerde başka firmalar veya markalar ile ilgili aşağılayıcı şekilde yazı yazamazlar.
13)Kullanıcılar forum içerisinde bir bölüme yazı yazarlarken herhangi bir markayı veya firmayı olduğundan daha üstün gösteremeyecekleri gibi aynı şekilde aşağılayamazlar !!!
14)Firmalar veya yayıncı kuruluşlar ile ilgili fikirlerinizi nezaket kuralları çerçevesinde yazmalısınız, Hakaret veya kin dolu yazılar tarafımızdan engellenir.
15)Yöneticiler tarafından görülen bu tip mesajlar haber verilmeksizin silinecek ve mesajı atanlar uyarılacaktır.
16)Yukarıda belirtilen türde mesajlara yine aynı şekilde karşılık vermek de suç unsuru olup, kesinlikle yasaktır.
17)Bu tip mesajların atılmaya devam edilmesi durumunda kullanıcının kilitlenmesi hatta silinmesi durumu gerçekleşecektir.

MESAJLAR

18)Forumda yazılan mesajlardan tamamen, yazan forum üyesi sorumludur. Şahısların yazdıkları yazılardan dolayı sitemiz hiçbir sorumluluk kabul etmez.
19)Öncelikle bilinmesi gereken şey; forumun bir chat odası olmadığıdır. Okuyan kişiler yazdığınız mesajlardan bir şey anlayabilmelidirler. 2-3 kişi arasındaki sohbet veya kişisel atışma türü mesajlara izin verilmez. Forum ile chat arasındaki fark; forumda yazılanların o an uçup gitmemesi, aylar yıllar sonra bir başlıktaki mesajların okunabilmesidir. Dolayısı ile kayda değer içerikli olması gerekir mesajların. 3 ay sonra bir kişi x başlığını okurken sizin aranızdaki kişisel hakaret boyutuna varan tartışmadan hiçbir şey almaz. Bu durumlar kişisel tartışma ile kısıtlı değildir.
20)Yazdığınız mesajı göndermeden önce bir kez de "kendinizi başkasının yerine koyarak" okuyunuz.
21)Forum'un resmi dili Türkçe'dir. Bu yüzden mesajlarınızda Türkçe yazım kurallarına uymaya özen gösteriniz. Yazım hataları yapiforum.net i bağlamaz.
22)Bu forumları her kesimden Türk'ün ve Türkçe dili konuşan insanların takip ettiğini unutmayınız. Genç arkadaşlar, bayanlar, anneler ve babalar bu forumlarda bilgi almak için bulunuyorlar. Lütfen yazışmalarınızı yaparken bunları göz önünde bulundurmaya özen gösteriniz. Bozuk Türkçe ile yazılmış mesajlar uyarılmadan silinecektir. Eğer üye, ısrarla bozuk Türkçe ile mesaj yazmaya devam ederse üyeliği silinecektir.
23)Mesaj yazarken, okunması ve anlaşılmasının kolay olması açısından, büyük-küçük harf ve yazım kurallarına dikkat etmelisiniz. Büyük harflerle yazmanın net kullanıcıları arasında bağırmak anlamına geldiğini, noktalama işareti olmayan metinlerin ise okumayı işkence haline getirdiğini unutmayınız. Okunmayı kolaylaştırmak için paragraflar arası boşluk bırakınız.
24)Mesaj yazarken büyük harf kullanmak bağırmak anlamına geleceği için yazılarınızı kesinlikle büyük harf kullanarak yazmayınız.
25)Forumda mesajlarınızı değiştirme/edit ve sil fonksiyonları bulunmaktadır. Değiştir fonksiyonu mesaj sahibine yazımdaki imlâ yanlışlarını düzeltebilme şansını vermek için konmuştur.
26)Quote (Başkasının mesajından alıntı yapma) özelliğini kullanırken lütfen çok dikkatli olun. Sadece gerekli bölümünü alın, bunu yaparken anlatılmak istenileni çarpıtmamaya özen gösterin. Ve çok gerekmedikçe quote yapmayın. Aksi taktirde müthiş bir kirlilik olmaktadır.
27)Forumun amacı üyenin imajını geliştirmek değildir.
28)Atılan mesajlar salt geyik amaçlı olmamalıdır.Daha sonradan geyiğe dönen mesajlarda Admin, Co-Admin ve Moderatörlerin inisiyatifinde geyiğe izin verilir ya da konu kapatılır. Geyiğe yol açma ihtimali yüksek mesajlar uyarmaksızın silinebilir. Bu kararların alınmasının nedeni geyiğe karşı olmak değil ama forumun amacı dışında sadece bir geyik ortamına döndürülmesini engellemek içindir.
29)Sırf mesaj atmış olmak için mesaj yazmamalısınız. Sadece gülücük içeren mesajlar, #8220;+1#8221; gibi kirlilik yaratan mesajlara yönetim olarak tolerans tanımamaktayız.
30)Üyelerin verdiği adreslerde ahlaka aykırı içerik bulunuyorsa mesajın kendisi veya başlık silinir. Üye hakkında ahlaka aykırı mesaj atmış gibi işlem yapılır.
31)Üyelerin Forum içine yazdığı bilgiler ya da link verdiği dosyalar kullanıcıyı zor durumda bırakacak yada cihazlar için tehlike arz edecek bilgi veya dosyalar ise, ÜYE mutlak surette uyarı yazısı yazmak zorundadır !!!
32)Verilen linklerde kullanıcıları sıkıntıya sokacak şekilde script barındıran siteler görülen lüzum üzerine kaldırılabilir !
33)Forum, kategorilere ve alt kategorilere ayrılmıştır. İçeriğine göre, bu kategori ve alt kategorilerden uygun olanına mesajınızı gönderebilirsiniz. Eğer aynı mesaj aynı bölüme birden fazla gönderilir veya aynı mesajın birden fazla kategoriye gönderildiği belirlenirse veya sırf gönderilmiş olan mesaj sayısını arttırmak için aynı mesaj gönderilirse(sürekli teşekkür msj vb. gibi) ilgili mesajdan sadece bir tane kalana kadar(veya tümü) diğer mesajlar haber verilmeksizin silinecektir. Mesaj atan üyemize uygulanacak yaptırım yöneticilerin ve moderatörlerin takdirindedir.
34)Gereksiz gördüğünüz başlıklara "kesin uçar", "kesin kilitlenecek" gibi yorumlar kesinlikle yapmayınız. "Site hakkında" kısmına veya e-mail ile şikayetinizi bildiriniz, gerekli görülürse yönetim tarafından yaptırım yapılır. Herkesin görüşü farklıdır, size saçma gelen bir başlık yönetim tarafından silinmeyebilir, dolayısıyla o başlıkta yaptığınız yorumlar sadece o başlıktaki konuyu bulandırmaya yarar ve başlığı açana saygısızlıktır.
35)Yöneticiler her yazılan mesajı yönetemeyebilirler. Yöneticilerden önce uygunsuz bir mesajla karşılaştığınızda lütfen o bölümden sorumlu yöneticilere veya moderatörlere bildiriniz.
36)Yöneticilerin mesajlar içerisindeki kurallara aykırı kısımları silme hakkı bulunmaktadır.

BAŞLIKLAR

37)Forum'da yazılacak konular ilgili bölümlere yazılmalıdır.
38)Forum katılımcıları yeni bir konu başlığı açmadan önce o konunun Forum'da mevcut olup olmadığını kontrol etmeliler. Bunun için Forum'un arama özelliği kullanılabilir. Aynı isimli veya aynı tartışmaları içeren konular açılamaz.
39)Konu başlıklarını konunun içeriğini ifade eden şekilde seçilmesi gerekmektedir. (yardım, lütfen, çok komik gibi ve kişiye özel başlıklar uyarı yapılmaksızın silinir)
40)Başlık metinlerinde başlığın başına sonuna " , *, ! -, gibi işaretler koymayın ve başlık metninin tamamını BÜYÜK harflerle ya da BüYüK KüÇüK harflerle yazmayın. İmla kurallarına uyun ve isimlerin doğru yazıldığına emin olun. Aksi durumlar aramalarda problem çıkarıyor.
41)Kişisel tartışma şekline dönüşen başlıklar derhal kapatılır !!! Kapatılan başlıklarla ilgili e-mail atılmamasını rica ederiz.

İMZA

42)Genel forum kurallarına aykırı imza kullanmak yasaktır.
43)yapiforum.net forumlarının esas amacı bilgi paylaşımıdır. Uzun imza kullanan üyeler ilk etapta özel mesaj ile veya duyuru odasına gönderilen genel uyarı mesajı ile uyarılacak; imzalarını kısaltmaları talep edilecektir.
44)İmza alanlarında forum linkleri veya üyelik isteyen ticari site linki yazılamaz!

KULLANICI ADLARI

45)Genel forum kurallarına aykırı isimlerde yapılan üyelik başvuruları dikkate alınmayacaktır.
46)Üye olurken ahlaksız isim seçmek, başkasının kullanıcı adı ile foruma katılmak, sırf üye olmak için abuk sabuk kullanıcı adları seçmek yasaktır.
47)Jenerik isimler (firma adı, marka vs.) kullanıcı adı olarak seçildiğinde ilgili firma çalışanı olmalıdır. Bu durumda üyelik başvurusunda bulunurken firmaya ait bir e-mail adresi ile başvuruda bulunulması gerekmektedir ve firmanın bilgisinin olması gereklidir. İlgili firmadan ya da ilgili kişiden itiraz gelirse kullanıcı adınızı değiştirmeniz forum yönetimi tarafından istenebilir.

YÖNETİM

48)Bu forum gönüllü ve amatör katılım anlayışıyla profesyonel anlayışta amatör kişiler tarafından fikir alışverişinde bulunulması için kurulmuştur. Amaç dışı kullanılmaması gerekmektedir.
49)Forum'un işleyiş ve kuralları konusunda katılımcıları sürekli bilgilendirmek forum'un veya moderatörlerin görevi değildir. Katılımcılar bu kuralları okuyup uymak zorundadır. Kullanıcılar üyeliklerini onayladıkları zaman bu kuralları okuduklarını ve kabul ettiklerini onaylamış sayılırlar.
50)Admin ve Co-Adminlerin forumda her türlü yetkisi vardır. Aynı şekilde şikayetlerinizi ilgili Admin'e veya Co-Admine’e mail yolu ile iletiniz. ICQ veya MSN ile gelecek isteklerinizde cevaplanma oranı az olacaktır.
51)Moderatörler yetkili oldukları forumlarda başlık kitleme ve silme haklarına sahiptir. Ayrıca yetkili olmadıkları forumlarda uyarıda da bulunabilirler. Moderatörlerle ilgili herhangi bir şikayet durumunda Adminlerden veya Co-Adminlerden birine mail atınız. Kesinlikle forum üzerinden tartışmayınız. Bu tür kişisel tartışmalar cevap verilmeksizin silinecektir.
52)Yöneticiler, yazılan yazının konusuyla ilgili olmayan bir bölümde yazıldığına karar verirlerse yazıyı uygun bölüme aktarır veya silerler. İtirazlarınızı yöneticilere iletin, forumdan bu tür sorular cevaplanmayacaktır. Ayrıca konusundan dolayı uyarı ile kapatılan konuların devamı niteliğinde veya aynı içerikte konu açılamaz!
53)Forum Yönetimi, aynı kişinin birden fazla rumuz veya isimle, farklı kişilermiş gibi aynı konuda görüş belirttiğini tespit etmesi durumunda, kişinin tüm mesajlarını siler ve forum'a girişini yasaklar. Yine buna bağlı olarak aynı kişinin birden fazla e-posta adresi ile başvurarak farklı isimler ile yazdığının tespit edilmesi durumunda forum ile ilişkisi kesilir. Kullanıcılar kendi kullanıcı adı ve şifrelerini korumakla sorumludurlar, başkası kullanır ve kural dışı yazı olursa siteden ilişikleri kesilir.
54)Forum kurallarına uymayan üyeler yöneticiler tarafından uyarılır, davranışın tekrarında sistemimizden kayıtları silinir.
55)Forumda herhangi bir başlıkta yönetim tarafından değiştirilme, silinme yada bir tavırdan dolayı şikayetiniz var ise tepkinizi o başlıkta verip konuyu dağıtmak yerine "Site hakkında" kısmında veya e-mail vasıtası ile bize bildiriniz. Site hakkında kısmı hariç kategorilerde yöneticilerle girdiğiniz tartışmalar/şikayetler silinecektir.
56)yapiforum.net forumlarına atılan mesajlara gereksiz cevap veren, konuyu dağıtan, "cıvıklaştıran" ve ortamı seviyesizleştiren üyelerin mesajları silinecek ve uyarılacaklardır. Bu tür davranışların tekrarı durumunda üyelerin üyelikleri askıya alınır veya silinir. Yöneticiler, bunun tekrarlanması halinde uyarının en üst seviyeye ulaşmasını beklemeden üyenin kaydını forumdan silebilir.
57)Belirli bir süre foruma girişi yasaklanan üyelerin yeni üyelik aldıkları saptanırsa aldıkları yeni üyelik silinecek ve cezaları uzatılacaktır.
58)Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajları değiştirme ve silme hakkına sahiptir.
59)Forumlara eklenen dosyaları siteye yüklemeden ve yüklü dosyaları çalıştırmadan önce kendi virüs kontrollerini mutlaka yapınız. Siteye yüklenen dosyaların içeriğinde bulunabilecek olan kontrolden kaçmış virüslerden dolayı dosyanın bilgisayarınıza yüklenip çalıştırılması halinde bilgisayarınızda olabilecek olan hasar veya diğer işlemlerden yapiforum.net herhangi bir sorumluluk kabul etmez. Kendi kontrolünüzü mutlaka yapınız.
« Son Düzenleme: 06 Mart 2006, 09:31:35 Gönderen: FORCEMASTER »
Try not. Do or do not.There is no try

Teknik İnsanlar Forumu

Genel Forum Kuralları
« : 28 Aralık 2005, 09:41:45 »

Rakipleriniz, siz 1 projeye teklif hazırlarken 10 projeye hazırlıyorlar.

Hem de sizin 10 da biri maliyetine.

Sebebini öğrendiniz, onlara yetişmeye niyetiniz varsa, hemen arayın.

mekanik tesisat metraj, keşif, yaklaşık maliyet yazılımı        AVANTAJLARI
 • En az 10 kalifiye personel almış kadar performans artışı sağlar. Alttaki videolardan görebileceğiniz üzere programın hızına aslında 100 adet personelle bile yetişmek imkansızdır. Örneğin: 20 km boru, 10 000 adet sprink metrajını, mahal cetveli dahil olarak 5 dakikada çıkarmak gibi.
 • 1 kalifiye personel maliyeti aylık 5 000 TL civarında olduğu düşünülürse, 10 adet personel maliyeti aylık 50 000 TL olmaktadır. Bu yüzden program ücreti önemsenmeyecek kadar azdır, zaten kendisini 1-2 saatte amorti etmektedir.
 • Hızlı ve hatasız şekilde metraj ve keşif çıkartır.
 • Vakit yetmediği için gelen işleri kaçırma problemini ortadan kaldırır.
 • Ayda 1-2 olan teklif verme adedini 20-30 lu rakamlara çıkartır. Bu sayede iş alma olasılığınız en az 10 kat artar.
 • Rakipleriniz programımızı kullanıyorlar ve bu saydığımız bütün avantajlara sahipler ve sizin rakiplerinizle mevcut metotlarla rekabet edebilmeniz mümkün değildir. Ancak programımızı kullanarak onlarla eşit şartlarda rekabet edebilirsiniz.
 • Personelin çalışma şevkini arttırır. Uykusuz, gece-gündüz iş yetiştirebilmek için sürekli yoğun tempoda çalışmaktan bıkmış, bunalmış personelin verimi düşer, hata yapma ihtimali artar. Programımızla metraj çıkarmak eğlence haline gelir, personel verimi ve motivasyonu sürekli üst seviyede tutulur.

 


Çevrimdışı THE RISING

 • Co-Admin
 • Forum Kahramanı
 • *****
 • İleti: 1283
 • Rep Puanı: 1144
  • Profili Görüntüle
Ynt: Genel Forum Kuralları
« Yanıtla #1 : 29 Temmuz 2013, 09:03:28 »
.
B İ L G İ   G Ü Ç T Ü R

Teknik İnsanlar Forumu

Ynt: Genel Forum Kuralları
« Yanıtla #1 : 29 Temmuz 2013, 09:03:28 »

 

TEK TUŞLA RADYATÖR VE FAN-COİL METRAJI

 


 

Rakipleriniz, siz 1 projeye teklif hazırlarken 10 projeye hazırlıyorlar.

Hem de sizin 10 da biri maliyetine.

Sebebini öğrendiniz, onlara yetişmeye niyetiniz varsa, hemen arayın.

mekanik tesisat metraj, keşif, yaklaşık maliyet yazılımı        AVANTAJLARI
 • En az 10 kalifiye personel almış kadar performans artışı sağlar. Alttaki videolardan görebileceğiniz üzere programın hızına aslında 100 adet personelle bile yetişmek imkansızdır. Örneğin: 20 km boru, 10 000 adet sprink metrajını, mahal cetveli dahil olarak 5 dakikada çıkarmak gibi.
 • 1 kalifiye personel maliyeti aylık 5 000 TL civarında olduğu düşünülürse, 10 adet personel maliyeti aylık 50 000 TL olmaktadır. Bu yüzden program ücreti önemsenmeyecek kadar azdır, zaten kendisini 1-2 saatte amorti etmektedir.
 • Hızlı ve hatasız şekilde metraj ve keşif çıkartır.
 • Vakit yetmediği için gelen işleri kaçırma problemini ortadan kaldırır.
 • Ayda 1-2 olan teklif verme adedini 20-30 lu rakamlara çıkartır. Bu sayede iş alma olasılığınız en az 10 kat artar.
 • Rakipleriniz programımızı kullanıyorlar ve bu saydığımız bütün avantajlara sahipler ve sizin rakiplerinizle mevcut metotlarla rekabet edebilmeniz mümkün değildir. Ancak programımızı kullanarak onlarla eşit şartlarda rekabet edebilirsiniz.
 • Personelin çalışma şevkini arttırır. Uykusuz, gece-gündüz iş yetiştirebilmek için sürekli yoğun tempoda çalışmaktan bıkmış, bunalmış personelin verimi düşer, hata yapma ihtimali artar. Programımızla metraj çıkarmak eğlence haline gelir, personel verimi ve motivasyonu sürekli üst seviyede tutulur.