Gönderen Konu: jeoteknikle ilgili bazı küçük programlar ve demoları  (Okunma sayısı 22394 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı DoKuZuNCuRiFT

• Üye
  • **
  • Rep Puanı: 1
    • Profili Görüntüle
Ynt: jeoteknikle ilgili bazı küçük programlar ve demoları
« Yanıtla #15 : 29 Temmuz 2007, 18:51:12 »
Cidden saltukbugra arkadaşımız neden se jeoloji mühendislerine karşı bir tavır içersinde benim açtığım forekazık konusunda da bunu açıkça görebiliriz. Jeoteknik derside bizim bölümlerimizde okutulmaktadır. Ancak her inşaat mühendisi mesleğinin hakkını veriyor her jeoloji mühendiside kendi alanı dışına çıkarak bundan çıkar sağlamaya çalışıyormuş gibi konuşuyor. Bence çok yanlış bir düşünce. volvox a katılıyorum akademik bilgi ile piyasanın alakası ok ben yeni mezun olup piyasaya atıldığımdan iyi biliyorum. Kitaplarda gördüğümüz çoğu şey orada kalıyor. Zemin etüdlerine bakıp gülmeleride garibime gitti.

Teknik İnsanlar Forumu

« Yanıtla #15 : 29 Temmuz 2007, 18:51:12 »

Rakipleriniz, siz 1 projeye teklif hazırlarken 10 projeye hazırlıyorlar.

Hem de sizin 10 da biri maliyetine.

Sebebini öğrendiniz, onlara yetişmeye niyetiniz varsa, hemen arayın.

mekanik tesisat metraj, keşif, yaklaşık maliyet yazılımı        AVANTAJLARI
  • En az 10 kalifiye personel almış kadar performans artışı sağlar. Alttaki videolardan görebileceğiniz üzere programın hızına aslında 100 adet personelle bile yetişmek imkansızdır. Örneğin: 20 km boru, 10 000 adet sprink metrajını, mahal cetveli dahil olarak 5 dakikada çıkarmak gibi.
  • 1 kalifiye personel maliyeti aylık 5 000 TL civarında olduğu düşünülürse, 10 adet personel maliyeti aylık 50 000 TL olmaktadır. Bu yüzden program ücreti önemsenmeyecek kadar azdır, zaten kendisini 1-2 saatte amorti etmektedir.
  • Hızlı ve hatasız şekilde metraj ve keşif çıkartır.
  • Vakit yetmediği için gelen işleri kaçırma problemini ortadan kaldırır.
  • Ayda 1-2 olan teklif verme adedini 20-30 lu rakamlara çıkartır. Bu sayede iş alma olasılığınız en az 10 kat artar.
  • Rakipleriniz programımızı kullanıyorlar ve bu saydığımız bütün avantajlara sahipler ve sizin rakiplerinizle mevcut metotlarla rekabet edebilmeniz mümkün değildir. Ancak programımızı kullanarak onlarla eşit şartlarda rekabet edebilirsiniz.
  • Personelin çalışma şevkini arttırır. Uykusuz, gece-gündüz iş yetiştirebilmek için sürekli yoğun tempoda çalışmaktan bıkmış, bunalmış personelin verimi düşer, hata yapma ihtimali artar. Programımızla metraj çıkarmak eğlence haline gelir, personel verimi ve motivasyonu sürekli üst seviyede tutulur.

Çevrimdışı hyetim

• Hakan Yetim
  • Katılımcı Üye
  • Üye
  • *
  • Rep Puanı: 89
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 09 Ağustos 2007, 02:21:39 »
Öncelikle saltukbuğra adlı ( arkadası derken inanki ne diyeceğimi cok düşündüm ) arkadası hakikaten meslek bilincine varmış ve bu hayatta bazı değer yargılarını oturmuş bir insan olarak olarak gördüğümü söylemek istiyorum.

Onun amacı rant sağlamak ya da saldırmak değil , onun amacı ülkemize ve geleceğe hizmet etmek . Sıcak ağustos gecelerinde rahat rahat uyumamızı sağlamak . Onun amacı gelecek nesillere yasanabilir bir dünya bırakmak.

Kaldıki bunun içinde büyüklerinin , hocalarının ve meslektaşlarının bilgi birikimi ve tecrübelerinden öylesine yararlanmış ve bu konuların derinlerine inmişki  meslek olarak neleri yapıp yapamayacağımızı bizden daha iyi bilecek duruma gelmiş yüksek mühendis tabiki kendisi bilecek( İngilizceside iyi olduğundan )  sizlerinde bazı dilbilgisi yanlışlarını düzeltmiş. Doğruda yapmış . Ağzına sağlık , o yapmasa Türk dil kurumu uyaracaktı sizi doğru yazın sunu diye .

(Geology = jeoloji   g=j     y=i :) anlayana

Neyse zemin etüdü ile ilgili söylediklerine de katılıyorum . Tamamen sacmalık birileri ( bakanlık vs )  rapor formatları yayınladı bi baktılar oyle oldu , bi baktılar şöyle oldu derken bu raporları hazılayan bizler , memleket için kullanacak arkadaslara verdiğimizde onlarda bunlara bakıp kahkahalarla güldü. Hep gülmez miyiz zaten ağlanacak halimize ...

Fore kazık konusunda da için rahat olsun cidden 2000 e yakın çakmısımdır ama nasıl yapıldığını hala öğrenemedim , Kapasitem yetersiz çünkü.

Son olarak dikkat edersen rant artık depremde değil yavaş yavaş topraklarımızı terk eden suda ve ne yazıktır ki oda bizim mesleki konularımız içinde hidrojeoloji olarak geçiyo. Eğer dersen ki hayır biz onu hidroloji olarak gördük okuduk , suda bizim işimiz , yemin ederim diplomayı yırtar dükkanı kapar giderim. Ve senin gibi biriyle aynı havayı solumaktansa ülkeyi terk ederim...

İnsanları meslekleri ile ilgili olarak yaptıklarını ve yapamadıklarını gördükten sonra yargılarsan doğru olacaktır, ayrıca bir insaat mühendisi olarak baska bir insaat mühendisini eleştirirsen dahada doğru olacaktır. Çünkü ancak onun yaptığı işe tam olarak hakim olabilirsin. Hayır öyle değil diyosan zaten yarın öbür gün seni muhtemelen televizyondaki yarışma programlarından birinde jüri olarak seyredicez demektir.

Ayrıca mühendislik deyince sadece insaat değil , bir çok farklı disiplin olduğunu ve problemlerin çözümünde bunların bir araya gelip daha doğru sonuçlar elde edilebileceğini eminim ki tüm hocaların söylemiştir. Yada benimkiler gercekten cok yalancı ....

Ayrıca keske bende bir insaat mühendisi olsaydım yada bir arkeolog yada bir ressam.

Ama secme sansım 18 tercih ve aldığım öys puanıyla sınırlıydı. Yapabildiğimin en iyisini yaptım ve olabildiğimin en iyisi olmak istiyorum izin verirsen tabiki. ( Halada yüksek lisans eğitimimi birşeyler öğrenebilmek ve vatana millete faydalı olabilmek adına sürdürüyorum )

Görüşmemek ve aynı noktada buluşmamak dileğiyle.

Hakan YETİM
Jeo. Müh.
Az şey bilirsek bir şeyin doğruluğuna emin olabiliriz,
bilgi artinca kuşkuda artar.
....................................................Goethe

Teknik İnsanlar Forumu

« Yanıtla #16 : 09 Ağustos 2007, 02:21:39 »

TEK TUŞLA RADYATÖR VE FAN-COİL METRAJI

Çevrimdışı hyetim

• Hakan Yetim
  • Katılımcı Üye
  • Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 09 Ağustos 2007, 02:33:54 »
Eğer konuyu senin için dahada iyi açıklayacaksa

http://www.jmo.org.tr/resimler/ekler/f4768b4bd4a205e_ek.pdf

Teknik İnsanlar Forumu

« Yanıtla #17 : 09 Ağustos 2007, 02:33:54 »

TEK TUŞLA HAVA KANALLARI METRAJI VE YAKLAŞIK MALİYETİ

Çevrimdışı volvox

• Üye
  • **
  • Rep Puanı: 2
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 10 Ağustos 2007, 16:08:46 »
linkteki yazı faydalıydı gerçekten
teşekkürler.
bu tartışma daha fazla uzamaz inş, çünkü dediğin gibi inşaat mühendisleri inşaat mühendislerini, jeoloji mühendisleri jeoloji mühendislerini eleştirirse daha ii olur.
everything tastes better dipped in chocolate...

Teknik İnsanlar Forumu

« Yanıtla #18 : 10 Ağustos 2007, 16:08:46 »

Sıhhi Tesisat Boru Metrajı ve Yaklaşık Maliyet Hesaplaması

Çevrimdışı ergane

• Yeni Üye
  • *
  • Rep Puanı: 0
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 19 Ocak 2008, 00:23:15 »

//Moderatörün notu: Silinmiştir, ne olursa olsun üyelere ya da üçüncü şahıslara hakaret etmeyin, tekrarında ceza alırsınız.//
... saltuk buğra gibileri yüzünden 99da binalar yılıldı....unutmayalım ticari beyinli inşaatçıları...
« Son Düzenleme: 19 Ocak 2008, 03:13:40 Gönderen: jesse »

Teknik İnsanlar Forumu

« Yanıtla #19 : 19 Ocak 2008, 00:23:15 »

Tek Tuşla Menfez ve Anemostat Metrajı ve Yaklaşık Maliyeti Hesaplama

Çevrimdışı jeromemt

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 04 Nisan 2008, 03:07:52 »
jeoloji mühendisiyim. öğrenciyken inşaat mühendislerinin derslerde okuduğu kitapların dışında ingilizce ne bulduysam okudum. mezun olduğumda elimde 50'den fazla kitap, 50 gb jeoloji ve inşaat mühendisliği dökümanı vardı. yaptığım işe gülene gülerim.
« Son Düzenleme: 04 Nisan 2008, 03:12:46 Gönderen: jeromemt »

Çevrimdışı alix

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 23 Mayıs 2008, 10:22:35 »
saltukbuğra kardesim 1 işi bilen 10 işi bilen kişiden daha üstündür. Daldan dala atlayarak  her işe burnunuz sokarsaniz facialara daveite cıkarırısınız. Yaptıgınız yapıları da gördük. o kadar bina, baraj ve tüneller neden göçtü, neden kazılarda sorunlar problemler cıkıyor, neden ınsanlar toprak altında kalıyor bunu kendınızde arayın. bunların altında kimin imzası var bence herkes kendi işine baksın. sen git beton harc karıstırmaya devam et. jeoeknik ve geoteknigin farklı oldugunu soyleyen bir meslek erbabına hic yakıstıramadım...
Ali ÜNAL
Jeoloji Müh.
Kalite-Çevre-İş sağlığı ve İş Güvenliği Müdürü

Çevrimdışı saltukbugra

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 28 Mayıs 2008, 15:34:18 »
arkadaşlar neden bu kadar tepki gösteriyorsunuz....siz yaptığınız işe geoteknik deyin jeoteknik deyin ne derseniz deyin sonuçda bu konular inşaat mühendisliğinin konularıdır.. tabiki bazı arkadaşlar kendi imkanalarıyla kendilerini geliştirip yapabilirler ki yapanları piyasada görüyoruz.. bizim bu konuda şu bunu demiş bu bunu demiş gibi agız dalaşlarına girecek durmumuz yok..bizler bu konuda akademik çalışmaları ve uluslararası camiada bunun nasıl yapıldığına bakarız.. avrupada japonyada amerikada bu konuyla ilgii kısa bir araştırma yaparsanız ne demek istediğimizi anlarsınız..Eurocode 7 ye bakrsanız Asce şartnamelerine bakarsanız gene anlarsınız.. meslektaşlarınızın hazırladığı zemin etütlerinde kaynaklar bölümüne bakarsanız aldığınız kaynaklarının neredeyse tamamının inşaat mühendisi kökenli bilim adamlarının çalışmaları olduğunu görürsünüz... Türkiyede bu konudaki en etkili laboratuarların inşaat mühendisliği bölümlerinde olduğunu görürsünüz..

bu konulara duygusal açıdan bakıp ben de yaprım derseniz illa.. derim ki yapın kardeşim.. bu ülkede ilkokul mezunları dişçilik yapıyor siz bunu yapmıssınız çokmu zaten yaptıgınız işin kaliteside ortadadır.. ayrıca bazı arkadaşlar benim mesleki tecrübeme laf atmışlar ben  şimdiye kadar o çok bilen jeolog arkadaşaların yanına yaklaşamadığı en kritik işlere proje hazırladım kontrol ettim  ve uygulattım ..

http://www.ins.itu.edu.tr/zmtm/

bu linke bakarsanız bu konunun ne demek olduğunu anlarsınız.. bu işin duayenleri olan ve uluslararası bilim camiasında bu konuda sözü geçen hocalarımızdır bunlar.. (her deprem sonrası ilk canlı yayında soluğu alıp  şurda deprem olur burda olmaz deyip  rant peşinde koşan değil.)
« Son Düzenleme: 29 Mayıs 2008, 16:46:44 Gönderen: saltukbugra »

Çevrimdışı hyetim

• Hakan Yetim
  • Katılımcı Üye
  • Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 31 Mayıs 2008, 12:07:00 »
Saltuk Bugra ;

Neden yazıyorum bilmiyorum ama yine yanlışsın bazı konularda , amacım ne sana laf atmak ne de konuyu uzatmak ama kendimi tutamıyorum . Anladığım kadarıyla bu işi yapıyorsun ve bir kaç meslekteşımızı tanıdın onlarla iş yaptın, bunun sonucunda onları mesleki açıdan yargılayarak yada sana göre konunun dışında olmaları gerektiğini düşünerek burada düşüncelerini dile getiriyorsun.

Ama öyle şeyler söylüyorsun ki bu işe yıllarını vermiş insanların ister jeoloji , isterse başka bir disiplin alanında çalışmış olsun emeklerini hiçe sayıyorsun.

Yani senin ekte vermiş olduğun liste haricinde kimse bu konuda çalışmıyor , makale yayınlamıyor yada konunun uzmanı değil öyle mi ?  Eminim sen böyle düşünmedin...  Çünkü gerçekten bu ülkemin yetişmiş bir elemanı olarak bu kadar basit düşünemezsin.

Liste de yayınlamış olduğun insanlar saygıyla , bilimle , emekle , inatla senin ya da benin gibi birini yetiştirmek için , insanlık için çalışa dursunlar , sen hala derbi maçlarındaki holiganlar gibi tezahürat yap.

Gerçekten senin bu tavrını anlamak zor ne yapmaya çalıştığını anlamış değilim. Birine bir mesaj mı vermek istiyorsun ya da yazdıklarının karşısına geçerek kendini büyük görmeye çalışarak tatmin olmaya mı çalışıyorsun anlamadım.

Arada geçenlerde kendi yaşadığım bir olayı aktarmak istiyorum sana ;

Eskiden çalışmış olduğum fabrikadan bir abimiz lokanta kiralamış ve çalışmaya başlamış , 3 ay sonra belediyeden bir kaç kişi yapının kaçak olduğu ve üst katın sonradan çıkıldığını söyleyerek yapı için statik rapor istemiş , oda bizim büroya geldi nasıl olur diye , bende araştırdım ve kendisine karot numunesi alınması gerektiği , kolonların röntgenin çekilmesi ve benzeri deneyler yapılması gerektiğini ögrenerek maliyetlerini de bir bir yazarak eline bir kağıt tutuşturdum.

Bi kaç hafta sonra tekrar gödüğümde ne yaptın diye sordum. Cevap basit benim ona verdiğim kagıtta deney ücreti 600 YTL yazıyordu , ama yıllarını bu işe vermiş bir inşaat mühendisinin imzası 150 YTL idi.

Ama bu olayın rant la kavgayla bir ilgisi yok . Mühendis abimiz karşıdan bakarak binaya notunu vermiş ve statik raporun altına sorumlu mühendis yerine gereken imzayı atmış. X-ray cihazı gibi gözlükler var tabi gözünde , şartnamelerde yazıyo O eurocode 7 'de falan var bu aletler , iyi oku onları  ...

Neymiş deprem olcakmış , yıkılcakmış... Kim öle kim kala değil mi.

Ayrıca terzaghi kimdir bilir misin ?

Ne inşaat mühendisi , Ne de jeoloji mühendisi :)

itüdergisi/dmühendislikCilt:2, Sayı:6, 3-8 Ekim 2003

Avusturya kökenli ABD'li mühendis ve bilim adamı Karl Terzaghi (1883-1963) Modern zemin mekaniğinin kurucusudur. Modern zemin mekaniği 1916-1925 yılları arasında Karl Terzaghi'nin Türkiye'de yaptığıaraştırmaların sonucunda bir bilim olarak doğmuş ve dünyada bugünkü yerini almıştır. Kendisi 1904 Graz Teknik Üniversitesini bitirmiş bir Makine Mühendisidir.

Raporlarda ya da eklerde hiç rastladın mı bu isme bilmiyorum doğrusu.

Çevrimdışı jesse

• Katılımcı Üye
  • Forum Kahramanı
  • *
  • Rep Puanı: 1773
    • Profili Görüntüle
    • Sanal Alfabe
« Yanıtla #24 : 31 Mayıs 2008, 13:06:07 »

Arkadaşlar,
Burada her şey yolunda da bir tek meslek gruplarının sınırlarının çizilmesi mi eksik kaldı?
Nedir bu sidik yarışı, anlayan beri gelsin.
Kimin neyini sahiplenmeye, neye göre insanları ve meslekleri kategorizeleştirmeye çalışıyorsunuz?  ???

Her meslek grubunun çalışma alanı az çok bellidir doğru, ama bu, becerenin başka konulara el atmasını, başka konularda başarılı çalışmalar yapmasını engeller mi?
Kim bu hakkı kendisinde görebilir?

Siz kendi adınıza mesleğinizi hakkı ile ifa ediyorsanız, geçin gidin.
Yapan yapıyorsa "sen falan değilsin, yapamazsın" diye uzatmanın ne anlamı var?
Adam yapmışsa, çalışmasının başarılı ürünü ortadaysa, onu etiket altında tutmanın mantığı nedir?

İnşaat mühendisi olarak, bu anlamsız tartışmada bir mantık göremiyorum ve uzatmamanızı rica ediyorum.
Konu ile ilgisi olmayan ve kişisel sataşmalar içeren ilk mesajda konu kilitlenecektir.  :(

Bu konuya mesaj yazmak isteyenler için, konu başlığını ilk ve son kez hatırlatıyorum:
"jeoteknikle ilgili bazı küçük programlar ve demoları"

Herkese iyi günler...

;)

Çevrimdışı saltukbugra

• Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 03 Haziran 2008, 18:13:31 »
her meslek gurubundan işini ciddiye almayan insanlar çıkabilir bu gayet normal.. ben sana uluslar arası literatürden bahsediyorum sen bana bilmem nerede işini ciddiye almayan bi adamın halini anlatıyorsun laf salatası yapıyorsun arkadaşım.. tabiki bizlern yaptıgı etütlerde iksa projelerinde iyileştirme projelerinde jeologların vereceği bilgilere ihtiyacımız var..ama onların görev alanalarıyla bizimki arasında farklar var..ama anlamıyorsun.. arkadaşım sen onu bunu bırak oturup eline kalemi kagıdı alıp 10 m uzunluğunda bir  betonarme kazık eleman tasarlıyabiliyormusun ..bunun pursantajını kesmesini Fc sini vs vs.. hesaplıyabiliyormusun.. hesaplıyorsan laf salatası yapma sende yap sende kazan olurmu...

herkese kolay gelsin..

Çevrimdışı jesse

• Katılımcı Üye
  • Forum Kahramanı
  • *
  • Rep Puanı: 1773
    • Profili Görüntüle
    • Sanal Alfabe
« Yanıtla #26 : 03 Haziran 2008, 19:07:46 »

Peki, bu kadar yeterli...
Enerjinizi artık, birbirine karşı üstünlüğünü ispatlamaya çalıştığınız işinizi yapmaya ayırın.
Bu noktadan sonra bu konuya bir mesaj yazılmasını gerekli görmüyorum.
Özel mesajlarla aranızda iletişim kurabilirsiniz.

Not: Gerekli görülürse, konuyla ilgisiz mesajları ayıklayıp, konuyu tekrar açabiliriz.

;)

Çevrimdışı figo ibanez

• Üye
  • **
  • Rep Puanı: -58
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 27 Haziran 2008, 16:21:49 »
saltuk buğra beyefendi sağa sola laf atmayı bırakın herşeyde jeologları eleştiriyosunuz.Sizin sorununuz ne birisinden bi darbe yediniz işinizi elinizden aldılarda ondan mı sataşıyonuz anlamadım sizi ben??????

herkes kendi işini yapıyo kazananda çok ii paralar kazanıyo merak etme.Kimsenin ne iş yapacağını sorgulamak sana düşmez.Çok iiysen japon mühendislere ülkende iş yaptırma yaptırıyosanda boş boş konuşma! ! !

Herkes Haddini bilsin.gereksiz şeyler yazmayın bi daha bu bölüme.İnsanların bilgiye ihtiyacı var.

Çevrimdışı FORCEMASTER

• Forum Kahramanı
  • *
  • Rep Puanı: 2525
  • Try not. Do or do not.There is no try
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #28 : 28 Haziran 2008, 10:11:53 »
Bu tip bir mesaj daha gelirse konu kilitlenecektir. Burası paylaşım platformu herkes kişisel sorunlarını pm ile halletsin. Buraya mesaj yazmadan önce herkes forum kurallarını bir kez daha okusun.Orada foruma nasıl mesaj atılacağı ve nasıl mesaj atılmayacağı açık şekilde yazmakta. Genel moderatör arkadaşım konu hakkında gerekli uyarıyı yapmıştır. Buraya konu başlığı ile ilgili mesaj yazmayıp paylaşım yapmayan mesajlar silineceği gibi konuda kilitlenecektir.

Forum Yönetimi
Try not. Do or do not.There is no try

Çevrimdışı figo ibanez

• Üye
  • **
  • Rep Puanı: -58
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #29 : 03 Mayıs 2009, 15:20:45 »
arkadaşlar şev stabilitesi ile ilgili en güzel program slide 5.0 programıdır....Afet işlerinde verilen dosyalar için kabul gören tek stabilite hesabıda bu program...Oldukça güzel...Programın çalışması için bilgisayarda bazı değişiklikler yapılması gerekiyo sadece...ben en kısa zamanda ekleyip sizlerin hizmetine sunarım.

Rakipleriniz, siz 1 projeye teklif hazırlarken 10 projeye hazırlıyorlar.

Hem de sizin 10 da biri maliyetine.

Sebebini öğrendiniz, onlara yetişmeye niyetiniz varsa, hemen arayın.

mekanik tesisat metraj, keşif, yaklaşık maliyet yazılımı        AVANTAJLARI
  • En az 10 kalifiye personel almış kadar performans artışı sağlar. Alttaki videolardan görebileceğiniz üzere programın hızına aslında 100 adet personelle bile yetişmek imkansızdır. Örneğin: 20 km boru, 10 000 adet sprink metrajını, mahal cetveli dahil olarak 5 dakikada çıkarmak gibi.
  • 1 kalifiye personel maliyeti aylık 5 000 TL civarında olduğu düşünülürse, 10 adet personel maliyeti aylık 50 000 TL olmaktadır. Bu yüzden program ücreti önemsenmeyecek kadar azdır, zaten kendisini 1-2 saatte amorti etmektedir.
  • Hızlı ve hatasız şekilde metraj ve keşif çıkartır.
  • Vakit yetmediği için gelen işleri kaçırma problemini ortadan kaldırır.
  • Ayda 1-2 olan teklif verme adedini 20-30 lu rakamlara çıkartır. Bu sayede iş alma olasılığınız en az 10 kat artar.
  • Rakipleriniz programımızı kullanıyorlar ve bu saydığımız bütün avantajlara sahipler ve sizin rakiplerinizle mevcut metotlarla rekabet edebilmeniz mümkün değildir. Ancak programımızı kullanarak onlarla eşit şartlarda rekabet edebilirsiniz.
  • Personelin çalışma şevkini arttırır. Uykusuz, gece-gündüz iş yetiştirebilmek için sürekli yoğun tempoda çalışmaktan bıkmış, bunalmış personelin verimi düşer, hata yapma ihtimali artar. Programımızla metraj çıkarmak eğlence haline gelir, personel verimi ve motivasyonu sürekli üst seviyede tutulur.