21 Eylül 2019, 04:46:40

x steel bilen varmý?

Başlatan þaban, 31 Mayıs 2006, 18:02:02

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

þaban

arkadaþlar mrb ben inþaat mühendisliði 4. sýnýf öðrencisiyim ayný zamnda  çelik iþleri yapan gzül bir þikette çalþýyorum bzim burda kulandðýmýz programlar  autocad sap2000 probina .. xsteel in çzim konusunda müthiþ güzel ve insaný baya bi hýzlandýrdýðý söyleniyor ben bu programý hakkýyla öðrenmek istiyorum ama izmirde bu programýn kursu yok; bu iþi bilen özel ders vercek biri varmý ?bu programý gerçektenm ii kulanan biri varmý haber bekliorum.....

mustafa85

inþaat mühendisi olarak xsteel size yaramaz çünkü hesap yapmýyor. tekniker veya meslek liselerinin iþidir. sap 2000 süper bir program yeterlidir.bizde istanbulda çelik konstrüksiyon imalatý yapan firmayýz.

BAR

Alıntı yapılan: mustafa85 - 03 Haziran 2006, 10:50:41
inþaat mühendisi olarak xsteel size yaramaz çünkü hesap yapmýyor. tekniker veya meslek liselerinin iþidir. sap 2000 süper bir program yeterlidir.bizde istanbulda çelik konstrüksiyon imalatý yapan firmayýz.

xsteelin hesap yapmadýðý doðrudur ancak çelik proje çizimleri konusunda çok geliþmiþ bir programdýr.Projesinin hesaplarýný sap2000 ve benzeri programlarla yapan birçok mühendis çizimler içinde (sap2000 çizim vermediði için) xsteel kullanýyor.xsteelle teknik detaylarý (birleþim detaylarý vb.) çizmek çok kolay.
Sonuç olarak arkadaþýmýz çelik iþi yapacaðý için öðrenmesini öneririm.
Ancak þunu da ekleyim piyasada hem hesap yapan hemde çizim yapan paket programlarda mevcut (çelikpro vb.) bunlarýda öðrenebilirsen iþine yarar ve xsteelin yeni versiyonu hesapta yapýcakmýþ piyasaya ne zaman sürülür tam olarak bilmiyorum ancak kýsa bir süre içinde sürülecekmiþ bu yüzden bir süre bekleyip bu programýn kursunu alman senin için daha iyi olacaktýr.Program yeni piyasaya sürüldüðü içinde izmir imo da büyük ihtimalle kurs duyurusu yapýlcaktýr.
þaban arkadaþýmýz çalýþtýðý firmanýn yöneticileriyle konuþup hangi programý öðrenmesi gerektiðini kararlaþtýrýp ilgili program üzerinde uzmanlaþmasý kendisi için iyi olacaktýr.

Saygýlarýmla...

sambursa

merhaba arkadaþlar ben inþaat teknikeriyim ve xsteel programýný öðrenmek istiyorum fakat bu program ben de yok nerden ulaþabilirim eðer elinde olan varsa buraya koyabilirmi

FORCEMASTER

Alıntı yapılan: sambursa - 07 Ocak 2007, 16:09:14
merhaba arkadaþlar ben inþaat teknikeriyim ve xsteel programýný öðrenmek istiyorum fakat bu program ben de yok nerden ulaþabilirim eðer elinde olan varsa buraya koyabilirmi

Arkadaþým size genel kurallarýmýzý bir kez daha okumanýzý tavsiye ediyorum. Bu forum illegal program paylaþýmýnýn yapýldýðý bir forum deðildir.
Try not. Do or do not.There is no try

aceralper

evet çok iyi xsteel biliyorum ders almak isteyen arkadaþlar bana ulaþabilir

aceralper@gmail.com