Ýstanbul'da 'yýldýz'lar geçidi

Başlatan THE RISING, 27 Ekim 2012, 20:50:29

« önceki - sonraki »

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

THE RISING


Ýstanbul 'yýldýz'larý aðýrlayacak. Müzisyen Sting, Jennifer Lopez ve ABD'li elektro gitar virtüözü Steve Vai, Kasým’da Ýstanbullu müzikseverlerle buluþacak ünlü isimlerden birkaçý.

Dünyaca ünlü Ýngiliz müzisyen Sting ile ABD'li þarkýcý ve dansçý Jennifer Lopez, elektro gitar virtüözü Steve Vai ve Concertgebouw Orkestrasý Kasým ayýnda konser için Ýstanbul'a gelecek.

Ýstanbul'da en son 2006 yýlýnda konser veren Sting'in, Kuzey Amerika, Avrupa, Ýngiltere ve Güney Afrika'da olaðanüstü beðeni toplayan 2011-2012 'Back to Bass' turnesinin yeni ayaðý, 7 Kasým'da Fransa'nýn Strasbourg kentinde baþlayacak.

Ýstanbul'da 26 Kasým'da Ataköy Atletizm Arena'da sevenleriyle buluþacak olan Sting'e turne sýrasýnda, gitarda Dominic Miller, davulda Vinnie Colaiuta, klavyede David Sancious, elektronik kemanda Peter Tickell ve vokalde Jo Lawry'den oluþan grup eþlik edecek.

JENNIFER LOPEZ 3 KONSER VERECEK
'Dance Again' turnesi kapsamýnda Mayýs ayýndan itibaren Güney Amerika, Kuzey Amerika ve bu ayda Avrupa þehirlerinde konser veren Jennifer Lopez, Ýstanbul'a da gelecek.

Turne kapsamýnda Ýstanbul'da tek konser vermesi planlanan sanatçý, yoðun talep üzerine konser sayýsýný 3'e çýkardý. Lopez, 14 Kasým'da Ataköy Atletizm Arena'da, 16 ve 17 Kasým'da da Ülker Arena'da sevenleriyle buluþacak. Lopez, böylece ilk kez bir turne kapsamýnda bir þehirde 3 konser birden vermiþ olacak.


STEVE VAI KÜÇÜKÇÝFTLÝK PARK’TA
ABD'li ünlü elektro gitar virtüözü Steve Vai, 3 Kasým'da Küçükçiftlik Park'ta konser verecek.

Müziðe 12 yaþýnda Joe Satriani'den gitar dersleri alarak baþlayan Steve Vai, 15 milyondan fazla albüm sattý. Üç Grammy ödülü sahibi Steve Vai, 2005 yýlýnda, Ýstanbul ve Ankara'da 'Real Illusions: Reflections' albümünün turnesi kapsamýnda verdiði konserlerde sevenlerine unutulmaz dakikalar yaþatmýþtý.


CONCERTGEBOUW ORKESTRASI 400. YIL ANISINA GELÝYOR
Hollanda ve Türkiye arasýndaki diplomatik iliþkilerin 400. yýlý kutlamalarý kapsamýnda, dünyanýn en iyi senfoni orkestralarý arasýnda gösterilen þef Lorin Maazel yönetimindeki Kraliyet Concertgebouw Orkestrasý, 10 Kasým'da Haliç Kongre Merkezi'nde konser verecek.

Kurulduðu 1888 yýlýndan bu yana Strauss, Mahler, Debussy ve Stravinsky gibi pek çok önemli besteci tarafýndan yönetilen orkestra, Ýstanbul konserinde, Peter van Anrooy'un Piet Hein Rhapsody ve Sergei Prokofiev'in Romeo ve Juliet Süiti'nden bölümler seslendirecek. Orkestra, programýný Pyotr Ilyich Çaykovski'nin 'Op. 36 numaralý Fa minör 4. Senfonisi' ile tamamlayacak.


AA
B Ý L G Ý   G Ü Ç T Ü R

erkut117

Vay be kimler gelip geçmiþ güzel ülkemizden.